Zaproszenie

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na II Konferencję Naukową Czasopisma „NOWOTWORY Journal of Oncology” pod nazwą „Debaty Onkologiczne”.

Tak jak w pierwszej edycji konferencji, formuła spotkania obejmie cykl godzinnych debat w stylu oksfordzkim, podczas których czołowi eksperci w poszczególnych dziedzinach będą przedstawiać argumentacje dotyczące kontrowersyjnych zagadnień onkologicznych, na podstawie wiarygodnych i aktualnych badań naukowych, z uwzględnieniem możliwości polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Każda z debat będzie obejmowała krótkie wprowadzenie moderatora sesji, wstępne głosowanie uczestników-słuchaczy, dwa dwudziestominutowe wystąpienia oponentów, dyskusję z udziałem słuchaczy z sali i ponowne głosowanie. Ewentualna zmiana wyników pomiędzy głosowaniami — otwierającym i zamykającym debatę — rozstrzygnie, czyje stanowisko okazało się bardziej przekonujące. Ta forma interakcji między wykładowcami a słuchaczami dostarczy Państwu zarówno sporo przyjemności, jak i naukowych wrażeń.

Naszą intencją jest nadanie debatom merytorycznego, polemicznego, ale również lekkiego charakteru — także ze szczyptą humoru. Mamy nadzieję, że udział w konferencji będzie dla Państwa ciekawym doświadczeniem, a różnorodność tematów (odsyłamy do programu szczegółowego) poruszanych w trakcie spotkania przyczyni się do wzbogacenia wiedzy i będzie służyć wymianie Państwa poglądów.

 

Licząc na Państwa aktywny udział w konferencji, pozostajemy z wyrazami szacunku

 


prof. dr hab. n. med. Edward Towpik

Redaktor Naczelny Czasopisma
„NOWOTWORY Journal of Oncology” 

prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem

Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji